Cilt Bakımı Nedir? Neden Gereklidir?

155900

CİLT BAKIMI NEDİR?

Her kadın, güzel bir cilde sahip olmak ister. Güzel cilt, sağlıklı cilt demektir. Cilt bakımı dediğimiz şey ise hep bu sağlıklı ve güzel cilde ulaşma çabasıdır.

Cildimiz her zaman mükemmel görünmeyebilir. Çünkü çevresel koşullara sürekli açıktır. Bu yüzden çabuk yıpranır, pürüzlenir, lekelenir ve yaşlanır. Sivilcelenme, siyah noktalar, beslenme alışkanlıkları, makyaj yapmak, alkol ve sigara tüketimi de cildin görünümünü etkileyen en önemli faktörlerdir. İşte tüm bu sebeplerden dolayı cildimize ihtiyacı olan temel bakımı vermemiz çok önemlidir. Bu temel bakım cildimiz için kusursuz bakım rutinidir. Onu iyileştirmek ve iyi tutmak için gereken her şey bu temel rutinin içinde yer alır.
Cilt bakımı nedir sorusunun cevabı, cildi iyileştirmek için düzenli olarak uygulanan bakımların tümüdür diyebiliriz kısaca. Bu bakımların içine temizleme, nemlendirme, maske gibi cildin yararına olan tüm bakımlar girer.
Cilt bakımı neden gereklidir?
Parlak ve pürüzsüz bir görünüm, doğru cilt bakımı ile başlar. Cildin güzelliğini korumak için yapılması gereken cilt bakımı, cilt üzerinde biriken ölü tabakayı temizleyerek cildi yenilemek için yapılan uygulamaları kapsar. Bu şekilde kusursuz cilde sahip olabilirsiniz.
Düzenli cilt bakımı hangi sorunları önlemek içindir?
– Siyah nokta ve sivilceleri önlemek için: Bunun için en temel koşul düzenli yapılan cilt temizliğidir. Ölü hücrelerden, kirden, makyajdan arınan cilt taze, canlı ve parlak görünür. Medik8’in bu temizlik ritüeli ile bunu eşsiz şekilde yapın. Önce Pore Cleanse Gel ile cildinizi masaj yaparak temizleyin ardından Medik8 Cream Cleanse kullanarak yüzünüzü yıkayın. Cildiniz pırıl pırıl, masaj etkisi canlanmış ve taze görünecektir.
– Cilt lekelerini önlemek için: Aynaya baktığınızda gözünüze ilk takılan o sevimsiz leke oluyorsa, mücadele zamanı gelmiş demektir. Cilt lekeleriyle savaşmak sabır ister! Ama bu can sıkıcı lekelerden kurtulmak imkansız değildir. Medik8  White Balance Click ciltteki inatçı lekeleri azaltmak için özel olarak geliştirilmiş bir formül içeren leke karşıtı serumdur. Mevcut koyu lekeleri azaltır, iyileşmeye direnç gösteren inatçı lekeleri serbest bırakır.
– Geniş gözenekleri önlemek için: Geniş gözenekler özellikle yağlı ve karma ciltlerin problemidir. Bu ciltlerde yağ dengesi sağlanırsa gözenekler de küçülür. Bunun için özel maskelerden yararlanabilirsiniz. Medik8 ClayMask (Gözenek Arındırıcı Maske) ve Medik8 Pore Refining Toner ( Nemlendirici Cilt Yenileyici Alkolsüz Tonik) ile düzenli kullanımda  fazla yağ emilir ve E vitamini sayesinde gözeneklerin tıkanması önlenir. Özellikle yağlı ve karma ciltlere önerilir.
– Ciltteki cansız ve donuk görünümü önlemek için: Günün yorgunluğundan arınıp cildinizin canlanmasını ve fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlamak için; C-Tetra Cream ve C-Tetra Serum. C-Tetra Cream cildin parlaklığını geri kazandırır ve süper hafif günlük C vitamini serumu olan C-Tetra Serum ile birlikte yaşlanma belirtileriyle savaşır. Antioksidan güç, C ve E vitaminleriyle sağlanır . Birlikte bu aktifler güneş ve kirlenmeye bağlı hasarlarla mücadelede yardımcı olur. Hafif, canlandırıcı formül, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olmak ve cilt tonunu gözle görünür şekilde aydınlatmak için kollajen ve elastin üretimini uyarır. Bu ikiliyi sabahları önce 4 damla serum 5 dk arayla nemlendiricinizi masaj yaparak sürmeniz halinde cildiniz çiğ tanesi kadar yumuşak ve taze görünür.
– Ciltteki renk eşitsizliklerini önlemek için: Renk eşitsizliği en sık görülen cilt sorunlarından biridir. Çok çeşitli çevresel sorunlardan kaynaklanabilir. Bunun için önereceğimiz ürün Medik8 Hydra B5 ( Cilt Nemlendirici Serum) ve Medik8 Retinol 1 TR (  A Vitaminli Yenileyici Krem). Cilt fonksiyonlarının en iyi potansiyele ulaşmasına, cildinizin tıpkı doğduğunuz andaki gibi göz alıcı, pürüzsüz, esnek ve genç görünmesine yardımcı olan Retinol 1 TR yenileyici kremi 1 ay boyunca düzenli kullandığınızda çizgilerinizin azalttığını, renk tonu net, eşitlenmiş, parlak yani sağlıklı bir ten elde ettiğinizi, üzerine uygulanan Hydra B5 serum ile etkisini arttırdığını göreceksiniz.
Cilt bakımının olmazsa olmazları;
Sağlıklı ve güzel bir cilt için elbette sadece kozmetik kullanımı yetmez. Cilt bakımı bir bütündür ve cildi içeriden de güzel şekilde beslemek gerekir. Çünkü yediğiniz her şey cildinize yansır.
Güzel bir cilt için dikkat etmeniz gerenler:
– Vitamin ve mineral eksikliğini gidermek için düzenli meyve ve sebze tüketmek. Özellikle cildin pürüzsüzlüğü için A ve E vitamini içeren gıdalar çok önemli.
– Bol su içmek. Su cildimizin de hayat kaynağı! Çünkü su içmek, cildimize de nem depolar ve toksinleri vücudumuzdan atmamızı sağlar.
– Düzenli uyku. Yetişkinler için ortalama 7-8 saat gece uykusu cildimizin güzelliği için olmazsa olmazlardan biri. Çünkü cilt kendini geceleri yeniliyor.
– Spor. Spor yaparken salgılanan mutluluk hormonu ve ter ile atılan toksinlerin cildimize ne kadar iyi geldiğini tahmin etmek zor değil.

Biryorum yapın

Call Now Button