LAZER EPİLASYON İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

5c8e37e307291c1d7405b97a

Lazer epilasyon yaptırmadan önce bilmeniz gereken 9 şey

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri. Bu yüzden de bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Siz de yakın zamanda lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, lazer epilasyonu yaptırmadan önce bilmenizde fayda olduğunu düşündüğümüz 9 şeye bir göz atın.

Genelde sonbahar, kış, ilkbahar ve artık yaz mevsimlerinde de uygulanan lazer epilasyon, uzun dönem yüz güldüren sonuçları sayesinde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Siz de bir süredir lazer epilasyon tedavisini düşünüyor fakat henüz bu konuya çok sıcak bakmıyorsanız, işte size bu konuda yardımcı olacak lazer epilasyon öncesi fikirler: 

Lazer epilasyonun etkili olabilmesi için uygun koşullara sahip misiniz, öğrenin.
Lazer epilasyon, tüm saç ve cilt tiplerinde işe yaramayabilir. Cilt teni açık olup koyu tüylere sahip olan kişilerde en iyi sonuçlar alınır. Çok ince ve açık renkli tüylerde ise lazer epilasyon tedavisi oldukça güç yanıt verir. Bu durumu muhakkak lazer epilasyonu yaptıracağınız merkezle görüşün.

Lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz alana veya alanlara kadar verin.
Bu tercih kesinlikle size kalmış. Neredeyse tüm vücuda epilasyon uygulanabiliyor. Fakat özellikle göz ve kaş bölgeleri için iğneli epilasyon yaptırmak uygun. Ve yine bu gölgeler için koruyucu gözlük kullanımına dikkat edin.

Fiyatı sizi caydırmasın.
Lazer, tıraş ya da ağda gibi diğer tüylerden kurtulma yöntemlerine göre başta daha pahalı görünen bir uygulamadır. Ancak, önümüzdeki yılları düşündüğümüzde, lazer epilasyon kendiniz için ileriye yönelik bir yatarım olacak. 

Birkaç fazla seansa ihtiyaç duyulabilir ama daha azına değil.
Lazer epilasyonun “kalıcı” olması için, 6-9 seans arasında olması gerekir. Daha az sayıda seansa gidilirse, uzun süreli sonuçların alınması pek mümkün değil.

Antibiyotik kullanmayın.
Lazeri epilasyonu yaptırmadan önce antibiyotik kullanılmaz. Cildiniz antibiyotik yüzünden kötü tepkiler verebilir. Randevunuzdan en az iki hafta önce herhangi bir antibiyotik kullanmamaya dikkat edin.

Öncesinde ağda yapmayın, cımbız kullanmayın.
Tüylerinizin tam bir büyüme döngüsünden geçmesi için, ilk lazer tedavisinden önce ağda yapmayın.

Randevunuzdan önce tıraş olun.
Bunu yapmak oldukça önemli. Tedaviniz olmadan önce tıraş olmanız gerekir. Bu durum lazerin follikülleri görmesine olanak tanır. Ekstra tahrişten kaçınmak için epilasyonun uygulanacağı yerleri bir gün öncesinden tıraş edebilirsiniz.

Lazer epilasyon fazla canınızı acıtmaz, ancak harika da hissettirmez.
Tüm lazerler farklıdır ve herkesin farklı seviyelerde ağrı toleransı vardır. Fakat ağda yapıldığı zaman daha çok acı duyulduğu bir gerçek.

Tüylerinizin hemen kaybolmasını beklemeyin.
Tedavinizden sonra tüyleriniz 10-14 gün içerisinde düşmeye başlayacaktır. Hepsi tek seferde düşmez. Bazı bölgelerde tüyler yok olurken bazı bölgelerdeki tüyler daha geç bir sürede yok olabilir. 

Call Now Button